▪️۱. ثبت بی اساس صادر نکنید : حسابدار باید برای ثبت رویدادها مستندات محکمه پسند داشته باشد حتی اگر به مذاق دیگران خوش نیاید.

▪️۲. در فضای واقعی نباید خطا و آزمون اجرا کنید : بر خلاف تصور برخی از مدرسان، در محیط واقعی نباید عملی را که شک دارید اجرا کنید و منتظر عواقب خوب یا بد آن باشید.

▪️۳. حسابداری صافی نیست فیلتر است : سیستم حسابدار باید تحلیگر باشد نه اینکه بدون تحلیل و آینده نگری رویدادها از هم مجزا شوند بلکه باید  ابتدا همه رویدادها در بخش مالی آنالیز شوند.

▪️۴. حسابدار باید حداقل آیتم های مالیاتی را بداند : تاسف دارد وقتی بشنوید حسابداری به شما بگوید کار مالیاتی مجموعه بر عهده  شخص دیگری است این یعنی بی مسئولیتی و بی عرضه بودن.

▪️۵. نباید عمداً یا سهواً مجری پولشویی گردد : قانون پولشویی هم اکنون زیر ذره بین سازمان امور مالیاتی است و تنها بخش حادثه ساز در این قانون فقط و فقط بخش مالی است حسابدار باید همه شرایط را بداند.

▪️۶. حسابدار باید جایگاه خود را حفظ کند و نباید تافته جدا بافته باشد: معمولا برخی از حسابداران خود را از بقیه همکاران و کارکنان جدا می کنند که یک تصور اشتباه است و باعث افسردگی شدید در آنان خواهد شد بلکه صرفا باید مراقب جایگاه خود باشند و طبق اصول حرفه گری راز دار اطلاعات نزد خود باشند.

▪️۷. حسابدار نباید دبیرخانه باشد ولی باید زبان مکاتبه را بداند : نکته پایانی این است که حسابدار نباید ثبات اداری باشد ولی باید فنون مکاتبه خاص بخش مالی را در دو مدل داخلی و برون سازمانی بلد باشد . منظور در اینجا فرم های حسابداری نیست بلکه یادگیری زبان مکاتبه است که می تواند مدافع بخش مالی محسوب شود.

فرق بین تقلب و اشتباه براساس استاندارد حسابرسی

تفاوت بین روش ثبت ادواری و دائمی

تفاوت شرکتهای سهامی عام و خاص

حسابدار ,نباید ,بخش ,حسابداری ,مالی ,مکاتبه ,حسابدار باید ,بخش مالی ,را بداند ,زبان مکاتبه ,ولی باید

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مدیارسان ابرها می‌دانند پاساژ اینترنتی ترافیک|فروش لوازم یدکی موتور سیکلت نمایندگی فروش عینک آفتابی و طبی کارل زایس در تهران چیلر تراکمی فلسفه و دین در روانشناسی پیش به سوی بورس Crypto-Newbie شیشه اتومبیل هاشم در شیراز زندگی بهتر